Menu
Sepetiniz


SUTEST TOPLAM DEMİR TEST KİTİ

SUTEST TOPLAM DEMİR TEST KİTİ
SUTEST TOPLAM DEMİR TEST KİTİ
Ücretsiz Kargo
SUTEST TOPLAM DEMİR TEST KİTİ
SUTEST TOPLAM DEMİR TEST KİTİ
SUTEST TOPLAM DEMİR TEST KİTİ
99,90TL
Vergiler Hariç: 99,90TL
 • Stok: Stokta Var
 • Model: STK-0330

SUTEST TOPLAM DEMİR TEST KİTİ

Demir ve manganez yer altı sularında hemen her zaman, yüzeysel sularda ise yılın bazı aylarında yüksek konsantrasyonlarda bulunmaları nedeniyle içme ve kullanma suları bakımından sorun yaratmaktadırlar. Demir ve mangan (manganez) suda çözünmeyen (Fe+3 ve Mn+4) ile çözünen (Fe+2 ve Mn+2) hallerinin her iki şeklinde de bulunmaktadır. İki değerlikli demir ve mangan, genellikle yeraltı sularında bulunur. Gerçekte demir doğal sularda şu şekilde bulunur; 1. Çözünür Ferrous iyonları. 2. Ferrik iyonlari (asidesi yüksek sularda çözünür). 3. Ferrik hidroksit (dogal veya alkali sularda çözünmezler). 4. Ferrik oksit 5. Organik bilesiklerde kombine halde veya demir bakterileri bünyesinde Su hava ile temas ettiğinde CO2 havaya karışırken moleküler oksijen suya karışmaya başlar. Oksijen ferrus (Fe+2) iyonlarını oksitleyerek Fe+3%27e dönüştürür. (Fe+3) iyonları da serbest hidroksil (OH-) iyonlarıyla reaksiyona girerek ferrik hidroksit [ Fe(OH)3] oluşturur. Bu bileşik çözünmez jelatimsi bir yapıya sahiptir ve bulunduğu yüzey üzerinde birikimler yapar. Aynı şekilde Mn+2 iyonları da Mn+ %27e dönüşürler. 2Mn+2 + O2 + H2O ---> 2MnO2 + 4H+ Demir ve manganın yüksek konsantrasyonlarda olması, su iletim hatlarında demir bakterilerinin çogalmasına neden olur. Bu bakteri kütleleri suya kırmızı - kahverengimsi renk verirler. Demir bakterilerinin çoğalmasıyla borularda kesit daralması, boru, vana, su saatleri gibi aksamların tıkanması problemleri ortaya çıkar. Ayrıca borularda biriken bakteriler zamanla tutunduğu ortamdan koparak suyun kirlenmesine sebep olur. Demir ve mangan bakterilerine örnek olarak crenotrix, gallionella, leptothrix verilebilir. Demir ve mangan içme sularında istenmeyen renk ve bulanıklığa sebep olurlar. Su borularının iç cidarlarında birikerek kesit daralmasına ve tıkanmalara yol açarlar. Aynı zamanda çamaşır, kumaş ve porselen eşya üzerinde leke bırakırlar. Demir kahverengimsi, mangan gri-siyah lekeler yapmaktadır. Bu özellikleriyle demir ve mangan konsantrasyonları yüksek sular; kağıt, deri, dokuma, plastik, gıda gibi sanayilerde kullanıldıklarında ürünün renk ve tadında değismelere sebep olduklarından istenmezler. 

ÖZELLİKLER

Duyarlılık: 0,5 – 10 mg/l (ppm) Fe

UYGULAMA

METOD : Kolorimetrik 

  1. Test tüpü test edilecek su ile birkaç kere çalkalanır.
  2. Test tüpünün 5 ml. işaretli çizgisine kadar test edilecek su ile doldurulur. 
  3. Beş damla Toplam Demir İndikatörü damlatılır. Kapağı kapatılıp kuvvetlice çalkalanır. 
  4. 3-5 dakika sonra oluşan renk, renk eşeli ile karşılaştırılır. Benzer renk ppm (mg/l) cinsinden Toplam Demiri gösterir. 
  5. Karşılaştırma 20 dakika içerisinde yapılmalıdır. 

  KUTU İÇERİĞİ

  • Toplam Demir İndikatörü 1 adet
  • Test Tüpü 1 adet
  • Demir Renk Eşeli 1 adet
  • Prospektüs 1 adet

  MASİF AHŞAP MOBİLYA VE DEKOR ÜRÜNÜ KULLANIMI

   

  Masa ve Sehpa Kullanımları:

  ·         Ahşap masalarınızı kullanırken yemek esnasında mutlaka altlık kullanmanız gerekmektedir.

  ·         Doğal ahşap masalarda her ne kadar koruyucu bitkisel yağlar kullansak da masa yüzeyinde uzun zaman alan sıvı beklemelerinde leke yapabilir. Bir saat içerisinde kuru bez ile müdahale etmeniz gerekir.

   

  Kitaplık, TV Ünitesi, Konsol Kullanımları:

  ·         Doğal ahşap ürünlerinizi kullanırken ahşap yüzeye zarar verecek kesici veya delici cisimlerden korumanız gerekmektedir.

  ·         Ahşap ürünleriniz toz alma ve temizleme işlemlerinde herhangi bir kimyasal ahşap temizleme ürünleri kullanmaktan kaçınınız. Sadece nemli bez yeterli olacaktır.

  ·         Kitaplık ve konsol gibi tercihe göre uzunluğu fazla olan ürünlerde ağırlığı raflara orantılı bir şekil de yerleştirmeniz önemlidir.

   

  Doğal Ahşap Aksesuar kullanımları:

  Doğal ahşap masif ürünleriniz mutlaka tamamlayıcı ürünlere ihtiyaç duyacaktır. Bu durum bazen çiğ bir görüntüye sebep olabilir. Bu tamamlayıcı ürünler Doğal Ahşap Ayna, Doğal Ahşap Avize, Ahşap Altlık, Mumluk, Kaktüs, Sunum Tahtası, Mutfak Rafı vb. ürünler olabilir.

   

  ·         Özellikle yiyecek ile temas olan ürünleri makine veya deterjan ile yıkamayınız.

  ·         Bitkiler yetiştirdiğiniz kütük saksılara gereğinden fazla su dökmeniz zarar verecektir.

  ·         Ahşap aynanızı montaj esnasından kastırma yapmadan monte etmeniz önemlidir.

  ·         Avize bağlantılarında ahşap malzeme ağır olacağından tavan bağlantı aparatının dikkatli yapılması oldukça önemlidir.

  ·         Mutfak raflarından bağlantı aparatının dayanıklı materyal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  ·         Ahşap aksesuarlara sert cisimlerle vurulması çizilmelere ve kırılmalara neden olabilir.

   

  NOT: Doğal Ahşap Masif Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenlerden En Önemlisi Ürünleri Isı Kaynakları ve Direk Güneş Işığı Temasından Koruyunuz.

   

  -Ürün İadesi  ve Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler

  ·         KÜTÜKhouse.com İnternet sitesinden satın alınan ürünlerin iadesi yoktur ve hiç bir şekilde Ücret iadesi talep edilemez. Sadece Değişim ve ek ilave yapılmaktadır.

  ·         Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler (Yapılan ürünler kişiye özgür sipariş olduklarından dolayı verilen siparişler ürün imalatına başlandıktan sonra  iptal edilemez  veya ücret iadesi istenemez)

   

  Yorum Yap