Menu
Sepetiniz


SUTEST HAVUZ SUYU TEST KİTİ

SUTEST HAVUZ SUYU TEST KİTİ
SUTEST HAVUZ SUYU TEST KİTİ
Ücretsiz Kargo
SUTEST HAVUZ SUYU TEST KİTİ
SUTEST HAVUZ SUYU TEST KİTİ
SUTEST HAVUZ SUYU TEST KİTİ
89,90TL
Vergiler Hariç: 89,90TL
 • Stok: Stokta Var
 • Model: STK-0310

SUTEST HAVUZ SUYU TEST KİTİ

Klor, içeren dezenfektanlar bilinen patojen mikroorganizmaların birçoğuna etkilidir ve bunları tamamen yok eder veya üremelerini engeller. Klor , tat ve koku kontrolü sağlar,içme sularında kötü koku ve tada neden olabilen çok sayıdaki doğal organik maddeyi okside eder. Vejetasyon sonucu meydana gelen sülfitleri ve kokuları ortadan kaldırır. İçme suları dışında rekreasyon amacıyla kullanılan(havuz,kaplıca vb gibi) suların dezenfeksiyonunda da klorun kullanılabilmesi, klorun diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre en önemli üstünlüklerinden biridir. pH suyun asitlik veya bazlık durumunu gösteren logaritmik bir ölçüdür. Çözeltide bulunan H+ iyonu konsantrasyonunu ifade eder. Saf su H+ ve OH- iyonları açısından dengededir ve pH değeri 7'dir. pH, H+ iyonlarının elektrik potansiyellerine bağlı olarak veya renk indikatörleri (örn; fenolfitalein) ile ölçülebilir. pH < 7 ise ortam asidiktir. pH > 7 ise ortam baziktir. Çevre mühendisliği uygulamalarında sık kullanılan pH değeri, su temininde, kimyasal koagülasyon, dezenfeksiyon, sertlik giderme ve korozyon kontrolü gibi işlemlerde önem taşır. TS-266'ya göre, içme sularında pH 6.5-8.5 tavsiye edilen değerdir. Bu parametre içme suyunun güvenliği hakkında doğrudan bilgi vermez.Düşük pH'li ve düsük TDS'li sular, korozif oldukları için borulardaki birtakım zehirli metalleri çözebilirler. Yüksek pH değerine sahip sularda ise pH değerini yükselten kimyasalların zararlı olup olmadığı belirlenmelidir. Klor( Sıvı) ve pH Kitin içinde bulunan ikili deney tüpünün bir tarafı klor tayini(duyarlık 0,1 -3,0 ppm) için diğer tarafı da pH (duyarlık 6,8 - 8,2) için tasarlanmıştır. Renk karşılaştırması ile her iki parametrede 125 test yapabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Duyarlılık : 

Klor(0,1-3 ppm), 

pH(6,8-8,2) 

UYGULAMA

METOD : -Kolorimetrik 

( Klor ) : 

 1. Test tüpü test edilecek su ile birkaç kere çalkalanır. 
 2. Test tüpü klor tarafının işaretli yerine kadar test edilecek su ile doldurulur. (Sarı kapaklı bölüm). 
 3. Klor İndikatöründen 4 damla damlatılır. Kapağını kapatılır ve kuvvetlice çalkalanır. 
 4. Oluşan renk klor renk eşeli ile karşılaştırılır. Benzer renk klor miktarını ppm (mg/lt) biriminden gösterir.

( PH ) : 

 1. Test tüpü test edilecek su ile birkaç kere çalkalanır. 
 2. Test tüpü klor tarafının işaretli yerine kadar test edilecek su ile doldurulur. (Kırmızı kapaklı bölüm). 
 3. PH İndikatöründen 4 damla damlatılır. Kapağı kapatılır ve kuvvetlice çalkalanır. 
 4. Oluşan renk PH renk eşeli ile karşılaştırılır. Benzer renk PH değerini gösterir. 


KUTU İÇERİĞİ

 • Klor İndikatörü 1 adet
 • Ph İndikatörü 1 adet
 • Renk Skalası 1 adet
 • Prospektüs 1 adet

MASİF AHŞAP MOBİLYA VE DEKOR ÜRÜNÜ KULLANIMI

 

Masa ve Sehpa Kullanımları:

·         Ahşap masalarınızı kullanırken yemek esnasında mutlaka altlık kullanmanız gerekmektedir.

·         Doğal ahşap masalarda her ne kadar koruyucu bitkisel yağlar kullansak da masa yüzeyinde uzun zaman alan sıvı beklemelerinde leke yapabilir. Bir saat içerisinde kuru bez ile müdahale etmeniz gerekir.

 

Kitaplık, TV Ünitesi, Konsol Kullanımları:

·         Doğal ahşap ürünlerinizi kullanırken ahşap yüzeye zarar verecek kesici veya delici cisimlerden korumanız gerekmektedir.

·         Ahşap ürünleriniz toz alma ve temizleme işlemlerinde herhangi bir kimyasal ahşap temizleme ürünleri kullanmaktan kaçınınız. Sadece nemli bez yeterli olacaktır.

·         Kitaplık ve konsol gibi tercihe göre uzunluğu fazla olan ürünlerde ağırlığı raflara orantılı bir şekil de yerleştirmeniz önemlidir.

 

Doğal Ahşap Aksesuar kullanımları:

Doğal ahşap masif ürünleriniz mutlaka tamamlayıcı ürünlere ihtiyaç duyacaktır. Bu durum bazen çiğ bir görüntüye sebep olabilir. Bu tamamlayıcı ürünler Doğal Ahşap Ayna, Doğal Ahşap Avize, Ahşap Altlık, Mumluk, Kaktüs, Sunum Tahtası, Mutfak Rafı vb. ürünler olabilir.

 

·         Özellikle yiyecek ile temas olan ürünleri makine veya deterjan ile yıkamayınız.

·         Bitkiler yetiştirdiğiniz kütük saksılara gereğinden fazla su dökmeniz zarar verecektir.

·         Ahşap aynanızı montaj esnasından kastırma yapmadan monte etmeniz önemlidir.

·         Avize bağlantılarında ahşap malzeme ağır olacağından tavan bağlantı aparatının dikkatli yapılması oldukça önemlidir.

·         Mutfak raflarından bağlantı aparatının dayanıklı materyal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

·         Ahşap aksesuarlara sert cisimlerle vurulması çizilmelere ve kırılmalara neden olabilir.

 

NOT: Doğal Ahşap Masif Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenlerden En Önemlisi Ürünleri Isı Kaynakları ve Direk Güneş Işığı Temasından Koruyunuz.

 

-Ürün İadesi  ve Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler

·         KÜTÜKhouse.com İnternet sitesinden satın alınan ürünlerin iadesi yoktur ve hiç bir şekilde Ücret iadesi talep edilemez. Sadece Değişim ve ek ilave yapılmaktadır.

·         Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler (Yapılan ürünler kişiye özgür sipariş olduklarından dolayı verilen siparişler ürün imalatına başlandıktan sonra  iptal edilemez  veya ücret iadesi istenemez)

 

Yorum Yap