Menu
Sepetiniz
Yerli Üretim
Güvenli Alışveriş
Ödeme Koruma

SİLİFOZ KİREÇ ÖNLEYİCİ

SİLİFOZ KİREÇ ÖNLEYİCİ
SİLİFOZ KİREÇ ÖNLEYİCİ
59,00TL
Vergiler Hariç: 59,00TL
  • Stok: Stokta Var
  • Model: STK-0111
  • Weight: 0.50kg

SİLİFOZ KİREÇ ÖNLEYİCİ

Silifoz, son derece yüksek saflıkta ve oldukça zayıf bir çözünürlüğe sahip camsı polifosfat silikat bileşiminden oluşur. Sudaki kireci ve pası temizleyerek suyunuzu yumuşatır daha kaliteli su içme olanağı sağlar. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve su arıtma cihazlarının bağlantı girişlerine takılan kapsüllere konur, eksildiği kadar tamamlanır.

ÖZELLİKLERİ

Silifoz içme suyu ve endüstriyel su tesisatlarınız için ekonomik ve güvenilir bir su şartlandırma sistemidir.
Silifoz tüm metal yüzeylerde, pas, korozyon ve kireç taşı oluşumunu önlemek amacıyla kullanılmaktadır.
Silifoz suyun içinde dolaştığı metalin yüzeyini çok ince fakat sağlam bir fosfat filmi şeklinde kaplayarak metalle suyun temasını kesmektedir.
Sert suların yol açtığı kireç ve korozyon problemlerini gidermede kullanılır.
Eski borulardaki mevcut kireç birikintilerini, pas ve kireç tabakalarını kısmen de olsa yavaş yavaş çözer.
Suda çözünen 2-3 ppm Fosfat molekülleri suda bulunan ve kalıcı sertliği meydana getiren kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonatın kireç taşı halinde su dolaşım sistemine çökmesini önler.
Silifoz, son derece yüksek saflıkta ve oldukça zayıf bir çözünürlüğe sahip camsı polifosfat silikat bileşiminden oluşmaktadır.
Çeşitli kapasitelerdeki dağıtıcı filtre kapları aracılığıyla uygulama yapılır.

KULLANIM ALANLARI

· Silifoz sistemler konutlarda, otellerde, iş yerlerinde, okullarda ve hastanelerde içme suyu şartlandırılması amacıyla kullanılmaktadır.
· Silifoz sisteminden küçük ve orta ölçekli sanayi tesisleri için soğutma sistemlerinde, basınçlı kazanlarda ve makine soğutma ekipmanlarında kullanılan suların kireçten arındırılması uygulamalarında da yararlanılmaktadır.

UYGULAMA

Silifoz Çeşitli kapasitelerdeki filtre kapları aracılığıyla uygulama yapılır. Filtre kapları, hemen hemen tüm su sistemlerine takılabilir. Ayrı bir elektrik tesisatına ihtiyaç yoktur ve neredeyse hiçbir bakım gerektirmez. Silifoz filtre kabının içindeki kürelerin üçte birlik kısmı tüketildikçe ilave yapılmalıdır. Cihazın kurulmuş olduğu sistemin kendine özgü su tüketim miktarlarına göre bu süre artıp azalabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Mağazamızdan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Mağazamızı kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılıyorsunuz.