Menu
Sepetiniz


QUARTZ KUM FİLTRASYON MİNERALİ

QUARTZ KUM FİLTRASYON MİNERALİ
Ücretsiz Kargo
QUARTZ KUM FİLTRASYON MİNERALİ
49,90TL
Vergiler Hariç: 49,90TL
  • Stok: Stokta Var
  • Model: STK-0019

Mevcut Seçenekler:

QUARTZ KUM - ARITMA, AKVARYUM ve HAVUZ KUMU

SiO2 bilinen ve en yaygın rastlanan minerallerden biridir. Kuvars kumu yapı kimyasallarında, boya ve inşaat sektöründe epoksi işlemlerinde havuz ve su artıma gibi çeşitli sektörlerde kullanılır.

KULLANIM ALANLARI: 

Başta inşaat sektöründe betonlamada olmak üzere birçok endüstriyel sektörde farklı uygulamalarda kullanılmaktadır. Örneğin kuvars kumu saha camı, düz plaka camı ve cam elyafı üretiminde kullanılır. Ayrıca kumlama, temizleme, öğütme ve zımparalama için de kullanılır. Isıya karşı dayanımı iyi olması sebebi ile döküm kumu olarak kullanılır. Yüksek erime sıcaklığına sahip oluşuyla, dökümhane işlerinin kalıpları ve maçaları için kullanılır. Bunun yanı sıra refrakter tuğlalar, aşırı sıcaklık direncinden dolayı sıklıkla kuvars kumundan yapılır. Dövülmeye karşı dirençli olması sayesinde petrol endüstrisinde doğalgaz elde etmek için açılan kırıkları açık tutacak uzun ömürlü kum olarak kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak kauçuk, boya, macun imalatında dolgu maddesi olarak ve madencilik endüstrisindeki çekişlerde kullanılır. Ayrıca golf, voleybol ve beyzbol sahalarında, çocuk kum kutularında ve deniz kıyılarında rekreasyon amaçlı kullanılır. Diğer uygulama alanlarından farklı olarak kuvars minerali değerli taş yapımında da kullanılmaktadır. Seramik, cam, yapı kimyasalı, suni granit, elektronik, deterjan, boya, zımpara, dolgu ve sondaj, arıtma tesisleri, yüzey temizleme (kumlama-raspa), yapı malzemeleri, kimya sanayi, akvaryum kumu, söve imalatı, prekast sistemlerde endüstriyel kum olarak üretimde kullanılır.

ÖZELLİKLER

Zengin ve yüksek saflıkta ki kuvars, seçilerek saflığına göre derecelendirilir. Sınıflandırılan kuvars madeni öncelikle yıkanarak temizliği sağlanır. Daha sonra çeneli kırıcıdan geçirilerek tane boyutu düşürülür. Tane boyutu indirgenen ham madde tekrar yıkanarak çubuklu değirmenlere girer. Çubuklu değirmende çelik çubuklar vasıtasıyla öğütülür. Çubuklu değirmenden çıkan malzeme eleklere girerek basınçlı su ile yıkanarak istenilen tane boyutuna göre ayrıştırılır. Eleklerden çıkan malzeme beton bölümlere akmaktadır. Beton bölümlerden alınan malzeme Sanayi Kumları Stok Sahasında kendilerine ayrılan bölümlere konulur. Malzemeler kullanım sahalarına göre kurutulacaksa kurutma fırınına girerek, gerekli ısı miktarı ile kurutulur. Böylece kurutulan malzeme gelen sipariş doğrultusunda 25 kilogramlık  çuvallar, big bagler ve yada silobaslar vasıtasıyla nakliyesi yapılır.

Kuvars kum oluşturan ve dünyada en çok bilinen minerallerden biridir. Bütün sıcaklık değerleri altında oluşabilir. Kuvars, silika veya silikon dioksit (SiO2) içerir ve birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Renksiz ve ya kimyasal yapısına göre beyaz, mor, kahverengi, siyah gibi renklerde bulunabilen kuvars minerali, tüm mineral ortamlarında oluşur ve yeryüzü kayalarının önemli bir bileşenidir. Hem fiziksel hem de kimyasal olarak hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu dayanıklılık, onu dağ tepelerinin baskın minerali ve sahil, nehir ve çöl kumu ana bileşeni yapar. Mohs skalasındaki sertliği 7 olan kuvars bu özelliği ile birçok doğal mineralden ayrılır. Sahip olduğu yüksek sertlik değeri ona harika bir aşındırıcı olma özelliğini kazandırır ancak tek başına bu özelliği yapı malzemeleri uygulamalarında kullanılması için yeterli değildir. İhtiyaç duyulan kuvarsın özellikleri iyi bilinmelidir. Örneğin, kuvars kumunun beton üzerindeki etkisi kumun saflığı ve parçacık büyüklüğü dağılımına bağlıdır. Kuvars kumu betonlamada kullanılan ana bileşen olduğundan, saf ve en iyi dereceli formunun kullanımı beton dayanımına büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Kuvars kimyasal bileşiklere, sıcağa ve dövülmeye karşı dirençlidir. Tüm bu özellikleri ile endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılan vazgeçilmez bir mineraldir.

NADEN KULLANILMALI

Her sıcaklık değerinde oluşabilmesi ve dünya üzerinde yaygın olarak bulunmasıyla, alternatiflerine göre daha düşük maliyetlidir.

Yüksek sertlik değeri ile yapı malzemeleri uygulamalarında kullanım için elverişlidir.

Isıya dayanıklı özelliği ile refrakter (yüksek ısıya dayanıklı) ürünler yapmak için ideal bir malzemedir.

MASİF AHŞAP MOBİLYA VE DEKOR ÜRÜNÜ KULLANIMI

 

Masa ve Sehpa Kullanımları:

·         Ahşap masalarınızı kullanırken yemek esnasında mutlaka altlık kullanmanız gerekmektedir.

·         Doğal ahşap masalarda her ne kadar koruyucu bitkisel yağlar kullansak da masa yüzeyinde uzun zaman alan sıvı beklemelerinde leke yapabilir. Bir saat içerisinde kuru bez ile müdahale etmeniz gerekir.

 

Kitaplık, TV Ünitesi, Konsol Kullanımları:

·         Doğal ahşap ürünlerinizi kullanırken ahşap yüzeye zarar verecek kesici veya delici cisimlerden korumanız gerekmektedir.

·         Ahşap ürünleriniz toz alma ve temizleme işlemlerinde herhangi bir kimyasal ahşap temizleme ürünleri kullanmaktan kaçınınız. Sadece nemli bez yeterli olacaktır.

·         Kitaplık ve konsol gibi tercihe göre uzunluğu fazla olan ürünlerde ağırlığı raflara orantılı bir şekil de yerleştirmeniz önemlidir.

 

Doğal Ahşap Aksesuar kullanımları:

Doğal ahşap masif ürünleriniz mutlaka tamamlayıcı ürünlere ihtiyaç duyacaktır. Bu durum bazen çiğ bir görüntüye sebep olabilir. Bu tamamlayıcı ürünler Doğal Ahşap Ayna, Doğal Ahşap Avize, Ahşap Altlık, Mumluk, Kaktüs, Sunum Tahtası, Mutfak Rafı vb. ürünler olabilir.

 

·         Özellikle yiyecek ile temas olan ürünleri makine veya deterjan ile yıkamayınız.

·         Bitkiler yetiştirdiğiniz kütük saksılara gereğinden fazla su dökmeniz zarar verecektir.

·         Ahşap aynanızı montaj esnasından kastırma yapmadan monte etmeniz önemlidir.

·         Avize bağlantılarında ahşap malzeme ağır olacağından tavan bağlantı aparatının dikkatli yapılması oldukça önemlidir.

·         Mutfak raflarından bağlantı aparatının dayanıklı materyal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

·         Ahşap aksesuarlara sert cisimlerle vurulması çizilmelere ve kırılmalara neden olabilir.

 

NOT: Doğal Ahşap Masif Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenlerden En Önemlisi Ürünleri Isı Kaynakları ve Direk Güneş Işığı Temasından Koruyunuz.

 

-Ürün İadesi  ve Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler

·         KÜTÜKhouse.com İnternet sitesinden satın alınan ürünlerin iadesi yoktur ve hiç bir şekilde Ücret iadesi talep edilemez. Sadece Değişim ve ek ilave yapılmaktadır.

·         Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler (Yapılan ürünler kişiye özgür sipariş olduklarından dolayı verilen siparişler ürün imalatına başlandıktan sonra  iptal edilemez  veya ücret iadesi istenemez)

 

Yorum Yap

Etiketler: filtrasyon , mineral , medya